#Protestiram Case
127 views | +0 today
Follow
#Protestiram Case
Protests in Macedonia against Police Brutality
Curated by Mite Kuzevski
Your new post is loading...
Your new post is loading...
Suggested by Predrag
Scoop.it!

Обрач од живи луѓе утре ќе го опколи Јавно Обвинителство

Обрач од живи луѓе утре ќе го опколи Јавно Обвинителство | #Protestiram Case | Scoop.it
Изготвениот обвинителен акт против Игор Спасов ги разгневи протестирачите против полициската бруталност.
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

ZOSTO-PROTESTIRAM.flv

ZOSTO-PROTESTIRAM.flv | #Protestiram Case | Scoop.it
Зошто протестирам по убиството на Мартин Нешкоски (идеја @banekoma; реализација Александар Јосифовски)...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Македонија: Протестите против полициска бруталност ќе продолжат ...

Македонија: Протестите против полициска бруталност ќе продолжат ... | #Protestiram Case | Scoop.it
28 јуни 2011, 11:11. Повратен линк: ;-) Развигор » Глобал војсис за протестите против полициска бруталност во Македонија. [...] 2011/06/28 · Македонија: Протестите против полициска бруталност ќе… [...] # 28 јуни 2011, 13:09 ...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Трагичен случај, полициска бруталност, граѓанство | Блогот на ...

Трагичен случај, полициска бруталност, граѓанство | Блогот на ... | #Protestiram Case | Scoop.it
Полициската бруталност, односно нивното „шерифување“ е застарена филозофија која се влече уште од стариот режим. Не можете да не се согласите со мене, сите вие помлади и постари. Сите сте биле сведоци на арогантното ...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Ели Слонче: Мартин почивај во мир, нашата борба за правда продолжува!

Небитно, навистина излишен е податокот што младиот Мартин бил член на ВМРО ДПМНЕ, но и те како е битно што на самата прослава за победата Мартин беше брутално претепан од човек кој и служи на државата.
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Правда за Мартин: Не сакаме да сме украс на лажната демократија

Правда за Мартин: Не сакаме да сме украс на лажната демократија | #Protestiram Case | Scoop.it
Ова е блог агрегатор од содржините поврзани со протестите за Мартин Нешковски. Сите ваши предлог линкови од постови, фејсбук записи, фото галерии, видеа, може да ги праќате на pravdazamartin@gmail.com или на твитер @pravdazamartin ...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Протестен собир – триесет дена протести против полициската ...

Стоп за полициската бруталност. Ова не е вебсајт на организаторите на протестите бидејќи такви нема. Ова е само агрегатор на содржини што граѓаните сами ги прават. Skip to content ...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

IDIVIDI: МВР на располагање за сите информации поврзани со Мартин ...

IDIVIDI: МВР на располагање за сите информации поврзани со Мартин ... | #Protestiram Case | Scoop.it
МВР на располагање за сите информации поврзани со Мартин Нешковски. ... МВР на располагање за сите информации поврзани со Мартин Нешковски · Истражување на МЦМС: Независноста и фудбалски натпревари заеднички настани за ...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Видео: Поддржете не! | Стоп за полициската бруталност

Стоп за полициската бруталност. Ова не е вебсајт на организаторите на протестите бидејќи такви нема. Ова е само агрегатор на содржини што граѓаните сами ги прават. Skip to content ...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Мајката на Мартин Нешкоски сведочеше на Суд | Zdravo.com.mk

Мајката на Мартин Нешкоски сведочеше на Суд | Zdravo.com.mk | #Protestiram Case | Scoop.it
Мајката на покојниот Мартин Нешкоски денеска даде свој исказ и потврди дека се приклучува кон кривичниот прогон, по што најави дека ќе бара отштета за смртта на нејзиниот син. Покрај неа, во својство на сведоци во судот се појавија и ...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Глобал војсис за протестите против полициска бруталност во - Развигор

Ова е обид да се документираат сите постови за протестите против полициска бруталност во Македонија кои се појавиле на разни јазици на Глобал војсис, почнувајќи од 6 јуни – до денес во 12 ч. Англиски | English ...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Зошто протестирам? - Донации од членовите на Форум „Воденица ...

Зошто протестирам? - Донации од членовите на Форум „Воденица ... | #Protestiram Case | Scoop.it
Видео спот: Зошто протестирам? - По идеја од Небојша Гелевски, спотот е направен од Александар Јосифовски Како почна се' ова? - Напишано од Тамара Атанасовска Хронологија на настани, на македонски јазик (.pdf) ...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Табу #protestiram | Ribaro MK

Туку, популарниве ни јавни фаци ми беше муабетот и како тие се вклопуваат во сликава. Едноставно, не се вклопуваат, бегаат од големава слика. Повеќе од 20 дена се случуваат протести и тоа кај нив в комшии (околу кафичите ...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Правда за Мартин: Live Performance for #protestiram - Vienna ...

Правда за Мартин: Live Performance for #protestiram - Vienna ... | #Protestiram Case | Scoop.it
Ова е блог агрегатор од содржините поврзани со протестите за Мартин Нешковски. Сите ваши предлог линкови од постови, фејсбук записи, фото галерии, видеа, може да ги праќате на pravdazamartin@gmail.com или на твитер @pravdazamartin ...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Инфографик #protestiram

Инфографик #protestiram | #Protestiram Case | Scoop.it
Инфографик кој прави пресек на 20 дена од протестите против полициската бруталност.
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Започнува распитот за смртта на Мартин Нешкоски | Стоп за ...

Започнува распитот за смртта на Мартин Нешкоски. Posted on July 2, 2011 by Протестира.ме. Започнува распитот за смртта на Мартин Нешкоски.
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Poznatite za #protestiram

Poznatite za #protestiram | #Protestiram Case | Scoop.it
Познатите личности од Македонија ја изразуваат својата поддршка за протестот против полициската бруталност.
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Тигарот Спасов отпуштен од МВР

Тигарот Спасов отпуштен од МВР | #Protestiram Case | Scoop.it
ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА УБИСТВОТО НА МАРТИН НЕШКОВСКИ ВЕЌЕ НЕ Е ДЕЛ ОД ПОЛИЦИЈАТА. Тигарот Спасов отпуштен од МВР. Истрагата се уште е во тек. Полицијата го приведе Спасов неколку дена по убиството, а тој се бранеше со молчење ...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Правда за Мартин: Протестен собир - триесет дена протести против ...

Правда за Мартин: Протестен собир - триесет дена протести против ... | #Protestiram Case | Scoop.it
Отворената граѓанска иницијатива против полициската бруталност, Ве повикува на собир, во 19:00 часот, на платото зад спомен-куќата на Мајка Тереза. Се навршија 30 дена од започнувањето на граѓанските протести против полициската бруталност во ...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Правда за Мартин: Support us! Protests against Police Brutality in ...

Правда за Мартин: Support us! Protests against Police Brutality in ... | #Protestiram Case | Scoop.it
Ова е блог агрегатор од содржините поврзани со протестите за Мартин Нешковски. Сите ваши предлог линкови од постови, фејсбук записи, фото галерии, видеа, може да ги праќате на pravdazamartin@gmail.com или на твитер @pravdazamartin ...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Правда за Мартин: 30 дена од протестите - Фотостории од ден 06.07 ...

Правда за Мартин: 30 дена од протестите - Фотостории од ден 06.07 ... | #Protestiram Case | Scoop.it
Опис на блогот. Ова е блог агрегатор од содржините поврзани со протестите за Мартин Нешковски.
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Убиството на Мартин Нешковски дискутирано и на фестивалот “Егзит ...

Убиството на Мартин Нешковски дискутирано и на фестивалот “Егзит ... | #Protestiram Case | Scoop.it
Убиството на Мартин Нешковски дискутирано и на фестивалот “Егзит”. петок 8 јули, 2011 во 12:29 | Објавено во Актуелно од Здраво. Група граѓани од Македонија, кои се дел од протестите поради убиството на Мартин Нешкоски, синоќа на оваа ...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Суперхикс

Суперхикс | #Protestiram Case | Scoop.it
http://t.co/GRt67sR Браво за Суперхикс.На Егзит излегле на бина во маички со лого против полициска бруталност #mkwin #superhiks #protestiram...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Мојот студентски блог: Зошто протестирам

Зошто протестирам. |. За сите оние што се уште се чудат и не им е јасно зошто, еве зошто!!! Bookmark and Share. Posted by Јована Тозија at 7:38 AM. 0 comments: Post a Comment · Newer Post Older Post Home.
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Правда за Мартин: Ние сме #protestiram

Правда за Мартин: Ние сме #protestiram | #Protestiram Case | Scoop.it
Ние сме #protestiram. ribaro. Издвоете 10 секунди и поддржете ги протестите! Секој еден од нас -поддржувач на протестите, да сними видео клип со својот лик, да си го каже само името, пр1: Јас сум Ана!
more...
No comment yet.