Eurobasket 2011
626 views | +0 today
Follow
Eurobasket 2011
Macedonian national basketball team at Eurobasket 2011
Curated by Mite Kuzevski
Your new post is loading...
Your new post is loading...
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Перо Антиќ потпиша за Олимпијакос | СПОРТ - kirilica.com.mk

Перо Антиќ потпиша за Олимпијакос | СПОРТ - kirilica.com.mk | Eurobasket 2011 | Scoop.it
Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација потпиша едногодишен договор со грчкиот прволигаш Олимпијакос (Перо Антиќ потпиша за Олимпијакос: Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација потпиша едногодишен дого...)...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

ФОТО: Од пречекот на македонските кошаркари (2 дел)

ФОТО: Од пречекот на македонските кошаркари (2 дел): --- http://t.co/o0KHRCY1...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Медал за македонските кошаркари

Медал за македонските кошаркари | Eurobasket 2011 | Scoop.it
Медал за македонските кошаркари | DW http://t.co/FnIT6Yrp...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Кошаркарите летаа со "Македонска гордост" | ВЕСТИ - kirilica.com.mk

Кошаркарите летаа со "Македонска гордост" | ВЕСТИ - kirilica.com.mk | Eurobasket 2011 | Scoop.it
Авионот со кој се вратија македонските кошаркари од Литванија беше пријавен во контролата на летање како Macedonian pride (Кошаркарите летаа со "Македонска гордост": Авионот со кој се вратија македонските кошаркари од Литванија беше пр...)...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Живот - Ми ја фалеше Македонија, а сега ја победиле ФИРОМ!

Живот - Ми ја фалеше Македонија, а сега ја победиле ФИРОМ! | Eurobasket 2011 | Scoop.it
Вест (RT @Biljana: Лила Филиповска му е ептен лута на својот пријател Пау Гасол RT @Srgian: #makbasket :D http://t.co/iMUOQfPM...)...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Ексклузивно интервју: Владо Илиевски (14.09.'11)

Интервју 14 септември 2011 во Литванија со Владо Илиевски, македонскиот кошаркарски репрезентативец кој ја даде победоносната тројка на 11 секунди од крајот ...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Бо МекКејлеб: Да живее Македонија! Bo McCalebb: Long live Macedonia!

Бо МекКејлеб: Да живее Македонија! Bo McCalebb: Long live Macedonia! | Eurobasket 2011 | Scoop.it
20 години независна Република Македонија, Заедно под едно сонце Еден од елементите кој предизвика еуфорија на прославата на 8-ми Септември 2011, беше видео-пораката од македонската кошаркарска репрезентација која деновиве ги прави македонските...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Шчо напраифме" - Крсте Петков Мисирков, 1903"Леле што направивме" - Владо Илиевски, 2011

Шчо напраифме" - Крсте Петков Мисирков, 1903"Леле што направивме" - Владо Илиевски, 2011 | Eurobasket 2011 | Scoop.it
Шчо напраифме" - Крсте Петков Мисирков, 1903 "Леле што направивме" - Владо Илиевски, 2011 (Шчо напраифме" - Крсте Петков Мисирков, 1903 "Леле што направивме" - Владо Илиевски, 2011: http://t.co/R4uEUgML...)...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Илиевски пред натпреварот со Шпанија: Не се плашиме од никого ...

Илиевски пред натпреварот со Шпанија: Не се плашиме од никого ... | Eurobasket 2011 | Scoop.it
Бранителот на европската круна Шпанија е најновиот предизвик на избраниците на Докузовски.Репрезентативецот Владо Илиевски порачува – не се плашиме од никого! Шпанија е селекција полна со играчи од НБА лигата но хероите во црено жолтиот ...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Грчки новинар за македонските кошаркари: Момчињата гинат за

Грчки новинар за македонските кошаркари: Момчињата гинат за | Eurobasket 2011 | Scoop.it
Грчки новинар за македонските кошаркари: Момчињата гинат за да направат подвиг. Танасис Аспруљас за радиото Сентра спорт од Литванија целосно ја пренесува атмосферата во нашиот тим: славењата на ...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Навивачите биле ризик за безбедноста на летот

Навивачите биле ризик за безбедноста на летот | Eurobasket 2011 | Scoop.it
Вест (RT @shmrkot: А еве детално што се случувало во авионот. Имам еден збор: ПРОСТАЦИ!
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Порака од навивачите: Не сме разочарани, нашите кошаркари се златни момци!

Порака од навивачите: Не сме разочарани, нашите кошаркари се златни момци! | Eurobasket 2011 | Scoop.it
Порака од навивачите: Не сме разочарани, нашите кошаркари се златни момци!
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Армани Џинс Милано го мерка Војдан Стојановски

Армани Џинс Милано го мерка Војдан Стојановски | Eurobasket 2011 | Scoop.it
Италијанскиот кошаркарски клуб покажал сериозен интерес за услугите на македонскиот репрезентативец.
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Македонија ќе игра квалификации за ОИ во Лондон во Кошарка

Македонија ќе игра квалификации за ОИ во Лондон во Кошарка | Eurobasket 2011 | Scoop.it
Сите спортски вести под еден покрив | SuperSport.com.mk (Македонија ќе игра квалификации за ОИ во Лондон во Кошарка http://t.co/HIhqFBbE...)...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Претседателот ќе ги одликува македонските кошаркари со Медал за заслуги

Претседателот ќе ги одликува македонските кошаркари со Медал за заслуги | Eurobasket 2011 | Scoop.it
Претседателот ќе ги одликува македонските кошаркари со Медал за заслуги (Претседателот ќе ги одликува македонските кошаркари со Медал за заслуги http://t.co/mQEreNcv...)...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Како беа дочекани освојувачите на медали? | Он.нет

Како беа дочекани освојувачите на медали? | Он.нет | Eurobasket 2011 | Scoop.it
Паралелно со нашата прослава одеше и дочекот на првите три репрезентации од Евробаскетот. Еве како беа пречекани останатите тимови кои освоија медали. (Како беа дочекани освојувачите на медали?
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

La fiesta de la ÑBA

La fiesta de la ÑBA | Eurobasket 2011 | Scoop.it
Шпанците со наши фотки се прават фраери дека имале голем пречек на нивните "златни" момци :) http://t.co/UK2KtVUW #makbasket...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Порака од навивачите: Не сме разочарани, нашите кошаркари

Порака од навивачите: Не сме разочарани, нашите кошаркари | Eurobasket 2011 | Scoop.it
Ова е само дел од реакциите на навивачите на плоштадот Македонија. Нивните и коментарите на битолските навивачи на Широк сокак кои остануваат верни навивачи на нашите кошаркари, погледнете ги во ...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Близнаците Стојановски да ... - Канал 5 Телевизија - Македонија

Близнаците Стојановски да ... - Канал 5 Телевизија - Македонија | Eurobasket 2011 | Scoop.it
Бо Меккејлеб очекува тешка битка со европските шампиони. Постариот брат на близнаците Стојановски, поранешниот репрезентативец Огнен е убеден дека Дамјан и Војдан ќе бидат подобри од браќата Гасол. ...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Сакам да кажам - Горан Михајловски - Победнички натрапници

Сакам да кажам - Горан Михајловски - Победнички натрапници | Eurobasket 2011 | Scoop.it
Вест (RT @shmrkot: Ц ц ц, од владата се јавувале по медиуми да ги предупредат да не објавуваат за тепачката во авионот #makbasket http://t.co/sKi6YOsV...)...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Веселиот автобус на нашите кошаркари... (видео) | Zdravo.com.mk

Веселиот автобус на нашите кошаркари... (видео) | Zdravo.com.mk | Eurobasket 2011 | Scoop.it
Да не се повторуваме, ама на радоста и славењето дефинитивно им нема крај! По видеото од соблекувалната, еве уште едно, овој пат од автобусот. Погледнете како нашите херои се радуваат и слават веднаш по победата над ...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Антиќ: Илиевски има 'јајца' - Повеќе Инфо

Антиќ: Илиевски има 'јајца' - Повеќе Инфо | Eurobasket 2011 | Scoop.it
Видете ја изјавата на Перо Антиќ веднаш по епската победа против Литванија. „Никој не го ни замислуваше ова, ние уште од стартот на евробаскетот покажавме дека имаме големо срце, се боревме еден за друг, со сигурност ...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Канал 5 Телевизија - Кошарка

Канал 5 Телевизија - Кошарка | Eurobasket 2011 | Scoop.it
Имавме силен противник но покажавме дека во Македонија се игра добра кошарка, сите не гледаат со респект, се надеваме дека и денеска не разочаравме. Во недела одиме на бронза. Играчите се исцрпени но ...
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Шампионски пораз - ВКЛУЧИ СЕ

Шампионски пораз - ВКЛУЧИ СЕ | Eurobasket 2011 | Scoop.it
Резултатот и пристапот со кои што му се спротивставивме на кошаркарскиот џин, се еднакви на злато. Македонија ќе си го бара своето, по две години во Словенија. Горди сме на Вас!
more...
No comment yet.
Scooped by Mite Kuzevski
Scoop.it!

Шпанија и Франција во финалето ќе го одредат новиот европски првак во кошарка

Шпанија и Франција во финалето ќе го одредат новиот европски првак во кошарка | Eurobasket 2011 | Scoop.it
Шпанија и Франција во финалето ќе го одредат новиот европски првак во кошарка (Шпанија и Франција во финалето ќе го одредат новиот европски првак во кошарка http://t.co/FOiM2MTt...)...
more...
No comment yet.