Shqip
6.6K views | +0 today
Follow
Your new post is loading...
Your new post is loading...
Rescooped by Rap Itful from Ese Shqip
Scoop.it!

Nëna engjëll mbrojtës !

hartime per nenen,nena ese shqip,ese per nenen,nena ese shqip,hartime shqip,ese te bukura shqip,mami ese shqip,nena engjell mbrojtes ese te ndryshme shqip

Rap Itful's insight:

hartime per nenen,nena ese shqip,ese per nenen,nena ese shqip,hartime shqip,ese te bukura shqip,mami ese shqip,nena engjell mbrojtes ese te ndryshme shqip

more...
Rap Itful's curator insight, May 3, 2013 9:50 AM

hartime per nenen,nena ese shqip,ese per nenen,nena ese shqip,hartime shqip,ese te bukura shqip,mami ese shqip,nena engjell mbrojtes ese te ndryshme shqip

Arta A. Murati's curator insight, May 12, 2015 4:41 AM

Nënë, të detyrohem për gjithçka... Ti je e vetmja që ke duruar kur kam qarë une në mes të natës dhe ke sakrifikuar orët e gjumit për tu kujdesur për mua. Ti me atë dashurinë tënde të ëmbël,më ke veshur, më ke zhveshur, më ke larë dhe nuk je lodhur aspak. Ti më ke treguar sekretet e jetës, si të jesh e sjellshme, e dashur apo indiferente. Ti më ke mbështetur kaq e kaq herë, edhe kur të gjithë ishin kundra meje, më ke falur çdo gabim sikur të mos kishte ndodhur. Nënë, ti më ke përgatitur si të jem shumë veta brenda meje: shoqë, vajzë e dikujt, bashkëshorte, nënë edhe si të jem femër mbi të gjitha. Ajo ndjesia e përkëdheljes tënde, më mahnit tek përshkon flokët e mi, shoqëruar me atë shikimin tënd dhe duket sikur thotë: "Ah vajza ime, je rritur tashmë, rrugen e bën edhe vetëm dhe unë jam kaq krenare per ty". Por, ajo që është krenare, jam unë për ty !
nuk di se si të të falenderohem,je ti ajo që më mësove hapat e parë të jetës sime , më tregove rrugën e drejtë dhe atë të gabuarën.
Je thesari më i çmuar në bot,sot buzëqeshja mbizotëron tek ti .. Nene une e di se nje lotë i yti peshon sa të gjitha ujrat e botes. Nuk mund ta formulojnë fjalinë e duhur për ty

 

Scooped by Rap Itful
Scoop.it!

Vjersha për pranverën

Vjersha për pranverën | Shqip | Scoop.it

 

Ketu mund te gjeni ''vjersha'' apo ''poezi'' te bukura ''per pranveren'' ose ''stinen e pranveres'' mjafton te klikoni mbi titullin e vjershes apo poezise qe te hapet poezia perkatese.''vjersha per pranveren'', ''pranvera vjershe'', ''vjershe per ...

 

Rap Itful's insight:

Ketu mund te gjeni ''vjersha'' apo ''poezi'' te bukura ''per pranveren'' ose ''stinen e pranveres'' mjafton te klikoni mbi titullin e vjershes apo poezise qe te hapet poezia perkatese.''vjersha per pranveren'', ''pranvera vjershe'', ''vjershe per ...

more...
No comment yet.
Rescooped by Rap Itful from Ese Shqip
Scoop.it!

Ese apo hartim për nënën

Ese apo hartim për nënën | Shqip | Scoop.it
Ese apo hartim për nënën -shkruar nga Diellëza Zharku -Kaçanik ese per nenen,nena ese e bukur shqip,ese te bukura per nenen,hartime per mamin,hartim per nenen,nena ese shqip,hartime dhe ese per nenen,nena ese ne shqip...
Rap Itful's insight:
Ese apo hartim për nënën
more...
Rap Itful's curator insight, May 3, 2013 9:51 AM

Ese apo hartim për nënën

tina's curator insight, March 11, 2014 10:21 AM

hartim